Súťaže

Šprintérsky šampionát 2018

Viac

Slovenský šprintérsky šampionát 2018

Slovenská šprintérska asociácia pozýva všetkých priaznivcov drag racingu na 14.ročník, vypísaním šampionátu v kategóriách:
Automobily STREET, Automobily PROFI a Motocykle.

Na sezónu 2018 došlo k zmenám v samotnej kategorizácii, v technických predpisoch, ale i v systéme majstrovstva vás čaká zopár noviniek. Všetky zmeny oproti predošlému ročníku nájdete v dokumentoch vyznačené červenou farbou.
Predpisy na rok 2018

Najdôležitejšie ZMENY:
– Autá Street: povolená výmena motora pri dodržaní jeho polohy, pohonu, paliva, typu nasávania a koncernu
– ľahké, otvorené roadstre sériovo vyrobené na trubkovom ráme sa v Street aj Profi zaraďujú v závislosti od objemu motora o 1 triedu vyššie
– dodatočné oturbenie neindikuje zaradenie o +1 triedu vyššie
– motokáry budú zaradené medzi motocykle do triedy M1
– v triede M4 Superstreet povolené slick pneumatiky
– nová kategorizácia! (viac info)

Naďalej platí:
– povinnosť používania motoristickej prilby pre VŠETKÝCH jazdcov
– celoročná licencia je udeľovaná SAMŠ-om podľa všeobecných podmienok (viac info)
– v priebehu roka bude paralelne vyhodnocovaný šampionát Dragracing (pretekári s a bez celoročnej licencie SAMŠ ) a šampionát MSR (pretekári s celoročnou licenciou SAMŠ)

Napriek zaradeniu pretekov šampionátu do kalendára SAMŠ nevzniká povinnosť testovania športových vozidiel. Celoročná licencia jazdca SAMŠ povinná tiež nie je, na každom preteku sa vydávajú jednodňové licencie. Prihlášky do jednotlivých pretekov naďalej netreba vopred posielať, všetko sa vybaví v mieste konania.

Car At Tuning Party

3. kolo Slovenského šprintérskeho šampionátu áut a motocyklov

 Program šprintov:   

od 8.00 : registrácia štartujúcich v disciplíne šprint na 402m

od 9.00 : kvalifikácie – šprinty (nelimitovaný počet jázd)

12.00 : ukončenie registrácie – motocykle

13.00 – 13.30: finálové jazdy – šprinty motocykle

13.45 : vyhlásenie víťazov a odovzdávanie cien – motocykle (dráha)

15.00 : ukončenie registrácie – autá

16.40 : finálové jazdy – šprinty autá + Superfinále

18.30 : vyhlásenie víťazov a odovzdávanie cien – autá (pódium)

Štartovné: pre držiteľov celoročnej licencie SAMŠ – 5€/vozidlo, pre jazdcov bez licencie – 10€ (povinná denná licencia), „VIP“ štartovné 20€ (limitovaný počet 20ks, dostupné iba do 12.00, možnosť 5 uprednostnených jázd)

Časomiera: profesionálna šprintérska časomiera s automatizovaným štartovacím zariadením, veľkoplošnými displejmi a výstupom timeslip po každej jazde

 

Dôležité pokyny:

– prihlášky sa odovzdávajú na mieste, nie je ich potrebné dopredu zasielať

– povinnosť používania motoristickej prilby pre VŠETKÝCH jazdcov – aj Street!

– povinnosť uzavretej športovej obuvi pre VŠETKÝCH jazdcov – zákaz jazdy v šľapkách,  sandáloch…

– jazdci triedy Profi povinný dlhý rukáv, dlhé nohavice!

– jazdci s celoročnou licenciu a jazdci s „VIP“ štartovným (červené štartové číslo) majú právo na 5 uprednostnených jázd

– na preberanie vozidiel sa dostaví šofér s vodičským oprávnením a v prípade vozidiel kategórie Street s veľkým technickým preukazom

– maximálny počet pretekárov (auto + moto) je 160

DRIFT CUP 2018

Viac

Drift CUP sa na 15.  ročníku odohrá na pôvodnom pľaci v blízkosti hlavného stage-u, trať postavia skúsení jazdci a prinesú zopár inovácii.  Ako tomu bolo napríklad v rokoch 2015-2016

Back to the tradition

Aj tento rok môžete vidieť na Car at Tuningu dych berúce súboje nie len slovenských driftérov. Tento rok opäť očakávame medzinárodnú účasť. Taktiež nebude chýbať DRIFT TAXI a voľný pohyb návštevníkov v depe jazdcov, samozrejme vás prosíme o maximálnu opatrnosť a obozretnosť.

Štartovné :

Street:                                   100 EUR

Pro2:                                     140 EUR

Pro:                                       140 EUR

Cena štartovného zahŕňa: vstupné na Car At Tuning Party – jazdec + 3x pomocníci (2x auto do depa(parkovanie na tráve za depom)

Prezúvanie gúm (ojazdené pneumatiky nie je možné nechať na mieste)

Pravidlá :

 

Pro:             podľa predpisov kat. PRO

Pro2:           minimálna požiadavka je aspoň polo rám, môže byť aj šrobovaný

V kategórii PRO a PRO2 sa jazdia battle.

Street :

Na Slovensku street kategória expanduje. Na podporu zlepšovania street jazdcov sme vymysleli motivačnú výnimku! Jazdci ktorý nemajú bezpečnostný rám ale jazdia nadštandardne dobre v streete, majú možnosť postupu do kategórie PRO  2.

  1. Na prvej rozprave sa musia hlásiť jazdci, ktorí majú záujem o battle a o postup do PRO2 (auto musí byť v dobrom technickom stave, je nutné mať min. 4 bodový pás ideálne aj športovú sedačku)
  2. Týchto jazdcov porota bude aktívne sledovať počas prvých tréningoch.
  3. Porota vyberie najlepších jazdcov, ktorí sa môžu zúčastniť na tréningu PRO2.
  4. Ak sa na tréningoch preukáže, že v battloch jazdia bezpečne a dostatočne blízko aby zabavili divákov po zaplatení rozdielu štartovného pokračujú v kategórii PRO2.
  5. Street preteky sa ukončujú kvalifikáciami.
  6. Body budú pripočítané do S-Chassis Drift Cup

REGISTRÁCIA : https://carat.drifting.cz/kalendar/2018/car-at-tuning

Je potrebné najskôr vytvoriť profil jazdca, ktorý vám bude do pár hodín schválený a následne sa môžete zaregistrovať na pretek.

Drift Taxi – spolujazdci

 Počas tréningov je dovolené aby sa jazdilo DRIFT TAXI. Spolujazdec musí mať prilbu a vhodné oblečenie (napr. dlhé nohavice + mikina). Drift Taxi a ceny jázd je na individuálnej dohode s jazdcom. Každý spolujazdec jazdí na vlastnú zodpovednosť.

Mapa trate:

Drift 2018

CAR FANS CUP 2018

Viac

New CAR FANS CUP

Harmonogram:

9:00 – 13:00 Registrácia

11:00 – 15:00 Hodnotenie áut a predstavovanie na plachte

15:45 Vyhlásenie výsledkov

 

Hodnotiť sa budú všetky zaregistrované autá. Vrámci New CAR FANS CUP sa odovzdajú trofeje pre TOP 10 a taktiež 5 cien organizátora.

Audio CUP

Viac

AUDIO CUP SLOVAKIA

Harmonogram:

9:00 – 13:00 Registrácia

11:00 – 15:00 Súťažné merania

15:00 Meranie najhlučnejšieho výfuku

16:00 Vyhlásenie výsledkov

 

Kategórie:

1. CLASSIC – celkový výkon meranej zostavy do 500W, obmedzenie – všetky sedačky v bežnej polohe,tapacíre dverí bez zásahu.

2. HARD-CORE – celkový výkon meranej zostavy do 1000W, obmedzenie – všetky sedačky v bežnej polohe.

3. KILLER – celkový výkon meranej zostavy do 2000W, obmedzenie – všetky sedačky musia byť vo vozidle, avšak môžu byť sklopené.

4. MASAKER – celkový výkon meranej zostavy nad 2000W, bez obmedzení.

5. WALL – všetky vozidlá ktoré majú zabudovanú „stenu“. Do tejto kategórie spadajú aj vozidlá, ktorých ozvučnica siaha až po B-stĺpik.

6. SNIPER – 124,99dB

7. SNIPER PROFI – 134,99dB

8. OPEN DOOR

9. MUSIC SHOW

10. BEST LOOK

Pravidlá:

Všetci súťažiaci sú povinní sa vopred zaregistrovať, pričom budú rozdelení do jednotlivých kategórií. Meranie prebieha pri úplne uzatvorenom aute na frekvencii. Súťažiaci majú k dispozícií dve merania, avšak rozhodnutie zúčastniť sa oboch meraní je na samotnom súťažiacom.

SNIPER a SNIPER PROFI

Súťažiaci sú spoločne v kategóriach, pričom súťažiť budú vo dvojiciach vyraďovacím systémom – „pavúk“. Žrebovanie dvojíc bude priamo na mieste podujatia. Meranie bude prebiehať na organizátormi zvolenej pesničke v časovom rozpätí 30s. Nameranie vyššej hodnoty ako 124,99dB alebo 134,99 sa berie, ako prekročenie a súťažiaci bude v tomto kole porazeným. Súťažiaci merajú súbežne!!! Súťažiť sa bude na 2 víťazné body!!! POZOR: Súťažiaci si musí zvoliť kategóriu SNIPER alebo SNIPER PROFI ešte pred prvým meraním !
OPEN DOOR

Súťažiaci sú spoločne v jednej kategórii, pričom meranie bude prebiehať nasledovne. Vozidlo musí mať otvorené minimálne dvoje dvere, pričom, kufrové dvere auta musia ostať zatvorené. Žiadne zvukové zariadenie sa nesmie nachádzať mimo vozidla alebo na vonkajšej časti vozidla. Meracie zariadenie bude umiestnené 5m za vozidlom vo výške 1,5m. Víťazom sa stáva majiteľ vozidla s najvyššou nameranou hodnotou. Pesničku si volí súťažiaci podľa vlastného uváženia.

MUSIC SHOW

Do tejto kategórie spadá každý súťažiaci ktorý chce súťažiť v OPEN DOOR, ale na jedných dverách má viac ako 3 reproduktory, vrátane výškových. Vozidlo musí mať otvorené minimálne dvoje dvere, pričom, kufrové dvere auta musia ostať zatvorené. Žiadne zvukové zariadenie sa nesmie nachádzať mimo vozidla alebo na vonkajšej časti vozidla. Meracie zariadenie bude umiestnené 5m za vozidlom vo výške 1,5m. Víťazom sa stáva majiteľ vozidla s najvyššou nameranou hodnotou. Pesničku si volí súťažiaci podľa vlastného uváženia.

BEST LOOK

V tejto kategórií sa hodnotí vizuálna stránka montáže – najkrajšia audio zástavba.

MOTOTV SHOW

Viac

Moto TV Show 2018 na CAR AT TUNING PARTY 2017!

Car at Tuning XV. 2018 sa vracia k tradícii a v takom prípade nemôže chýbať ani Moto TV Show 2018, najlepšia slovenská stuntriderská špička v zostave Zdenko Rybár, Tomáš Tóth, Baki Stuntrider, Adrián Husák-Quad Stuntrider.Celou MTTV Show 2018 Vás prevedie speaker WooDY ….časový harmonogram bude doplnený čoskoro

Zatvoriť