Neprehliadnuteľná CARATKA ako úspešná podnikateľka – Eva Zelníková – MODA-EWA

7. september 2016 / News

Je krásna, mladá, úspešná a neuveriteľne cieľavedomá.
Eva Zelníková (21) pôsobila niekoľko rokov ako modelka prevažne v zahraničí, najmä v Taliansku. Splnila si niekoľko kariérnych snov a potom sa aj napriek neuveriteľne mladému veku vrhla na podnikanie. Keďže ako úspešná modelka mala cit pre módu, štýl a aktuálne módne trendy, výber segmentu bol jednoznačný. A tak začala mladá podnikateľka napĺňať svoj ďalší cieľ a založila značku MODA EWA, ktorá sa na trhu etablovala veľmi rýchlo a zaujala široký okruh fanúšičiek módy, ktoré si nevedia vynachváliť zaujímavý sortiment moderného a štýlového oblečenia, krásnych topánok a zaujímavých doplnkov. Tento rok svoju značku odprezentovala aj na populárnom finále súťaže krásy MISS CARAT TUNING počas najväčšieho hudobno-motoristického festivalu CAR AT TUNING PARTY. Krásne CARATKY, medzi ktoré patrí aj samotná Eva ( finalistka Miss Carat Tuning 2011, ) predviedli pestrú kolekciu aktuálnej ponuky MODA-EWA pred pätnásťtisícovým davom fanúšikov.
My Vám teraz prinášame príjemný rozhovor s touto neprehliadnuteľnou kráskou, ktorá nám prezradí nielen zaujímavosti zo sveta fashion biznisu, ale tiež poodhalí niečo zo svojho súkromia a životného štýlu.

Evi, pamätáme si Ťa ako finalistku súťaže krásy MISS CARAT TUNING. Vtedy si mala sladkých 16 rokov a hnedé vlasy. Čo Ťa motivovalo k zmene vizáže?

Ako už spomínáš, mala som sladkých 16 rokov a ako vačšina mladých dievčat som vždy chcela pôsobiť staršie, k čomu neodmysliteľne patril výrazný make-up a už spomínané tmavé vlasy :) A teraz klasika, čím sme staršie, tým sa snažíme posobiť mladšie:D

Niekoľko rokov si pôsobila ako modelka v zahraničí. Prezraď nám, ktoré krajiny si precestovala a ako si sa cítila za hranicami našej krajiny.

Áno, istý čas som trávila prevažne v zahraničí, precestovala som viacero krajín a 3 roky som žila v Miláne. Taliansko mi prírastlo za ten čas k srdcu, ľudia sú tam milí, otvorení a srdeční. Veľmi sa mi pačila tiež Barcelona, Monako, niekoľko krát som navštívila Londýn no ten už na mňa pôsobil ako nebezpečnejšia, chladná krajina. Očarila ma panenská príroda na Srí lanke a trocha sklamal Dubai, od ktorého som čakala trocha viac ako pár vysokých budov.

Mala si rozbehnutú zaujímavú kariéru v Taliansku, no nakoniec si sa usadila v Žiline, otvorila si si predajňu so štýlovým oblečením a populárnym e-shopom. Nie je Ti ľúto, že v takom mladom veku, kedy Tvoje rovesníčky lietajú po párty, akciách, festivaloch a diskotékach, Ty musíš zháňať nový tovar, posielať objednané veci klientom, byť neustále v plnom pracovnom nasadení?

Je pravda, že zahraničie lákalo mnohými možnosťami a príležitosťami. Keď je človek mladý, vidí všetko inak a ja som tiež videla zo začiatku veci prilíš jednoducho a ružovo :-) No neustále cestovanie a pocit, že nikde nie som doma na mňa po rokoch doľahol, donútil ma vratiť sa na Slovensko a trocha sa usadiť. Preskočila som vo svojom živote istú etapu detstva, čo síce neľutujem, ale niekedy mi to chýba. Napríklad strednú školu som robila s individuálnym plánom a prišla som o zážitky a spomienky zo školských čias. Preto aj taká menšia rada pre mladé slečny – užite si každý rok mladosti a nesnažte sa zbytočne dospieť prirýchlo. Všetko vás počká, ale spomienky vám nikto viac nedá :-)
Čo sa týka mojej práce, tak v tej som sa našla. Moje obchody som založila na takej báze, že je to vlastne stále o tom fotení, modelkách a cestovaní, takže všetko to, čo ma náplňa.
Aj keď internetový obchod nikdy “nespí,” takže ako hovoríš, neustále pracovné nasadenie je potrebné, no svoju prácu milujem. Je úžasné vidieť spokojných, krásne oblečených klientov na rôznych akciách, ktorí sa na moju značku vedia spoľahnúť a zveria sa nám do rúk. Dôležité je samozrejme vedieť niekedy trocha vypnúť, naučila som sa vynahrádzať si to v prírode.

Ako hodnotíš konkurenciu v tomto segmente? Predsa len, v poslednom čase vzniklo množstvo e-shopov a predajní s moderným oblečením a trh je značne presýtený. V čom spočíva úspech Tvojej značky?

Áno, určite, konkurencia je momentálne veľká. 2-3 roky dozadu však ešte nebolo toľko e-shopov a svet internetového priemyslu ešte len vychádzal na výslnie, takže som to asi vystihla v pravý čas. V aktuálnej situácii internetového priemyslu by už asi bolo ťažšie začínať.Úspech mojej značky by som hodnotila tak, že sa naozaj snažím predovšetkým naplniť spokojnosť zákazníka a nie len za každú cenu zarobiť. Moji klienti vedia, že im vždy subjektívne poradíme, či je oblečenie pre nich vhodné a či im na postavu sadne alebo nie. Stále spolupracujeme so známymi tvárami, verejne komunikujeme s klientami na sociálnych sieťach, takže ľudia majú určitú dôveru, vidia odozvy spokojných klientov, vedia, kam sa obrátiť v prípade akéhokoľvek problému, jednoducho nič neskrývame. A predovšetkým, som stále v pohotovosti a vačšinu vecí si najradšej riešim sama, či už objednávky, marketing, komunikácie s klientami, čo je kľúčový bod, pretože vačšina majiteľov e-shopov zamestáva na všetko ľudí, ktorí pracujú podľa nejakých návodov a potom strácaju prehľad. Ja svojích zákaznikov poznám,viem čo sa im páči a čo im ponúknuť.

MODA EWA ponúka štýlové oblečenie určené prevažne mladým kočkám. Tovar dovážaš z  Talianska, Turecka, Poľska, USA. Nemáš chuť skúsiť vytvoriť aj autorskú kolekciu?

Áno, rozmýšlala som nad tým, momentálne však riešim viac rozšírenie do viacerých miest a štátov, ale zhrniem to zatiaľ tak, že pripravujeme viaceré novinky, nechajte sa prekvapiť :-)  

Na sociálnych sieťach máš obrovské množstvo fanúšikov. Svoj facebookový profil pravidelne zásobuješ aj fotkami zo súkromia, na ktorých figuruje aj Tvoj priateľ Matúš Strážnický (23) , s ktorým tvoríte neprehliadnuteľnú a dokonalú dvojicu, ktorá si dopraje aj rôzne adrenalínové  športy, zážitky, turistiku a v neposlednom rade ste spolu rozbehli aj predaj pánskej módy. Má Tvoj priateľ rovnaký zmysel a cit pre módne vychytávky, alebo je celý biznis v Tvojej réžii?

S priateľom sme sa ozaj našli a máme veľa spoločného. Po množstvách hodín strávených na internete sa s ním vždy skvelo odreagujem v prírode. Predtým sa síce venoval inému segmentu práce, no nakoľko sme zistili, že ho práca s oblečením a pózovanie pred objektívom naozaj baví, rozšírili sme sortiment aj o pánsku kolekciu, pre ktorú  je hlavným modelom. Takže teraz ho so všetkým oboznamujem a zaškoľujem, je veľmi šikovný a učenlivý, veľa mi v práci pomáha.

So súťažou MISS CARAT TUNING  si úzko spätá niekoľko rokov nielen ako bývalá finalistka, ale tiež CARATKY fotia Tvoje kolekcie na e-shop. Najvýraznejšou tvárou značky MODA EWA bola nepochybne naša CARATKA Katarína Francúzová. Tento rok by ju mala nahradiť krásna Ivana Stotková, ktorá vyhrala titul MISS MODA-EWA CARAT TUNING 2016. Ako si spokojná s víťazkou, za ktorú hlasovali práve fanúšikovia Tvojej značky?

Áno, súťaž CARAT TUNING mi už prírástla k srdcu :-) Je to naozaj vždy skvele zorganizovaná  megapárty. V súťaži Miss Carat Tuning su každý rok veľmi profesionálne a šikovné dievčatá,takže si odtiaľ rada vyberám tvár pre svoje kolekcie.
S víťazkou súťaže Miss moda-ewa.sk – Ivkou Stotkovou som spokojná. Začíname spoluprácu teraz od septembra, nakoľko sme boli celé leto trocha rozcestované, ale hlavne som rada, že si ju vybrali práve moji zákazníci a fanúšikovia. Je doležité aby im boli naše modelky sympatické.

text: LeRa
foto: archív MODA-EWA


Zatvoriť