Anjelsky krásna Simona vie byť v správnom čase na správnom mieste.

4. január 2016 / Foto, Gallery, News

Finalistkou Miss Carat Tuning sa stala úplnou náhodou. A vzápätí sa jej začali hrnúť zaujímavé pracovné ponuky. Krehká bábika s poriadnym východniarskym temperamentom vie presne, čo chce.

Máš za sebou účasť v súťaži krásy Miss Carat Tuning, niekoľko zaujímavých fotení a stále je po Tebe dopyt. Čo na sebe považuješ za najkrajšie a najzaujímavejšie?

S: Toto je pre mňa asi najťažšia otázka, lebo mi ju kladú veľakrát a neviem, čo odpovedať. Moji známi, kamaráti, ale aj fotografi, mi stále opakujú, že mám nádherný úsmev a oči, že som ako bábika a vyzerám ako anjel, čo teda určite nie som:-). Ja sama považujem za najkrajšie asi to, že som prirodzená a aj to preferujem. Nemám nič umelé a ani to neplánujem. Myslím, že tento trend uprednostňujú aj fotografi a možno preto mám aj tie ponuky.

To, že si sa stala finalistkou Miss Carat Tuning bola veľká náhoda. V podstate si bola v správnom čase na správnom mieste. Aj keď si chvíľu váhala, či sa súťaže chceš zúčastniť. Čo Ťa nakoniec presvedčilo?

S: Tak na tomto mojom príbehu sa smejem doteraz a určite nielen ja, ale aj celá porota. Na casting som prišla pracovne. Počas toho, ako som tam sedela, prišla za mnou redaktorka, ktorá si myslela, že aj ja som jedna zo súťažiacich a spýtala sa ma, či mám vypísanú prihlášku a hoci to nebolo veľmi slušné, začala som sa strašne smiať bez toho, aby som jej odpovedala . Postupne počas prestávok, však za mnou začali chodiť aj ostatní z poroty, aby som to skúsila a že ma čakajú. Myslela som si, že si zo mňa samozrejme robia srandu a tak som sa pýtala, či na chodbe nie je skrytá kamera najprv upratovačiek a potom aj recepčnej. Prišla som tam ako posledná s roztrasenými nohami a kedže som bola nervózna, vyšli zo mňa také vety, že doteraz neverím, že som niečo také vôbec zo seba vypustila a porota sa na mne náramne zabávala. Hneď mi však povedali, že postupujem do semifinále. Veľmi dlho som nad tým premýšľala, či to mám skúsiť alebo nie. Ale vybrali ma bez toho, aby som sa zúčastnila semifinále. Tak som si povedala, že okey, tak to teda skúsim, keď ma tak chcú:-).

Ako reagovalo Tvoje okolie na Tvoju účasť v Miss Carat Tuning?

S: Ohlasy boli pozitívne a samozrejme aj negatívne. Som typ človeka, ktorému je jedno, čo si o ňom ostatní hovoria a každému poviem, čo si myslím a niekedy si nedávam servítku pred ústa, čo nie je vždy dobré. Vytýčila som si tak okruh skutočných priateľov a “fake” vypadol z môjho života. Podporovala ma samozrejme moja úžasná rodina, ktorá ma podporuje aj naďalej, môj mladší brat, od ktorého si často nechám poradiť, pretože máme úžasný vzťah a samozrejme, podporu som mala aj od mojich kamarátov.

Pôsobíš veľmi nežným a krehkým dojmom a na modeling si pomerne nízka. Napriek tomu sa z Teba postupne stáva vyhľadávaná fotomodelka a fotografi Ťa radi oslovujú na rôzne kampane. Aký druh fotení máš najradšej a s kým sa Ti fotilo najlepšie?

S: Najlepšie sa mi fotilo so Zuzkou Senášiovou a Ľubomírom Sabom z LSZ PHOTOGRAPHY. Sú to profesionáli, s ktorými som strávila veľmi veľa času a obľúbila som si ich. Spomínam si na to, ako mi Zuzka povedala: “Simi, sadni si do auta a prepni pekne nohu, ale prirodzene.” Vtedy som dostala taký kŕč do nohy, že sme nemohli fotiť zase asi 20 minút. Ale dobre sa spolupracuje samozrejme aj s otatnými, s ktorými sa dá dohodnúť na podmienkach a je to také uvoľnené. Naposledy som fotila na štýl Victoria’s Secret s Dávidom Mináčom. Bolo to zaujímavé a na fotografie som mala veľmi dobré ohlasy až z Anglicka. Nemám najobľúbenejší druh fotenia, pretože zatiaľ sa mi páčilo úplne všetko a dúfam, že to tak pôjde ďalej, lebo mám ďalšie ponuky.

Ako pracuješ na svojej štíhlej postave a krásnej pleti?

S: Aktívne som hrala volejbal 8 rokov, hádzanú a samozrejme som musela zabŕdnuť aj do futbalu, kedže môj otec je bývalý futbalista a brat sa tomuto športu aktívne venuje. V lete pravidelne behávam. Beh mi veľmi pomáha, aby som mohla od všetkého úplne vypnúť a je to pre mňa relax. Teraz v zime je to samozrejme fitko. Keď nestíham fitko, cvičím doma aspoň hodinu – hodinu a pol. Jem asi všetko, na čo mám chuť. Rada si doprajem najmä sushi. O svoju pleť sa starám veľmi dôkladne. Pre mňa je základ mať krásnu, zdravú a vyživenú pleť. Najdôležitejšie je dôkladné čistenie ráno a večer, dvakrát do týždňa masky, ktoré kombinujem a hydratácia, denné a nočné séra. Vôbec sa nehanbím ísť niekde nenalíčená a veľa ľudí mi hovorí, že by som sa ani nemusela líčiť.

Okrem fotení máš pekne rozbehnutý aj svoj vlastný biznis a k tomu si stále študentkou na vysokej škole. Ako to všetko stíhaš?

S: Študujem odbor verejné zdravotníctvo . Som v prvom ročníku na magisterskom stupni a jednou z mojich priorít je školu určite dokončiť, hoci je to dosť náročné, pretože tri roky som mala aj predmety z medicíny. Pracujem tiež ako nezávislá kozmetická poradkyňa a vizážistka pre Beauty studio Ivany Christovej. Svoju prácu milujem a je to moja ďalšia priorita, v ktorej chcem pokračovať a stále sa v nej zlepšovať. Momentálne si budujem svoj vlastný tím. Učím ženy, ako sa správne starať o svoju pleť, radím im, čo je na ich pleť najvhodnejšie a samozrejme k tomu patrí aj profesionálne líčenie. Je to neskutočný pocit, keď mi žena ďakuje za hodinku , ktorú mohla so mnou stráviť a oddýchnuť si. Moje klientky sa ku mne rady vracajú a to je znamenie, že svoju prácu robím dobre. Musela som si vytvoriť systém, ktorý by fungoval, aby som stíhala aj prácu, aj školu a samozrejme popri tom aj iné aktivity. Som mladá a veľmi ambiciózna, chcem dokázať veci sama a nechcem byť od nikoho závislá.

Ako vizážistka si spolupracovala na rôznych zaujímavých produkciách. Líčila si modelky, bežné ženy, robíš poradenstvo, kde učíš ženy, ako byť krajšími, bola si hlavnou make-up artistkou pri výrobe videoklipu metalovej kapely Symfobia a naposledy si líčila rockerov z Horskej Chaty do ich nového viedoklipu. To je celkom pestrý záber aktivít. Aký štýl práce Ťa najviac baví?

S: Bolo super spolupracovať na týchto projektoch a ďakujem samozrejme za túto možnosť. Natáčanie klipu Symfobie trvalo od skorého večera do siedmej rána, čo bolo celkom náročné, ale boli tam super ľudia a kopec srandy a to ma baví. Kapela Horská chata bola už iným zážitkom. Točilo sa v opustenom zrube, v horách pri Púchove, v ktorom neboli ani sprchy a asi pätnásti ľudia zo skupiny a z produkcie spali na jednom poschodí na matracoch. Ale bola to skvelá zábava s partiou veselých rockerov. Ani neviem, aký štýl ma najviac baví, pretože pri každom jednom líčení niečo zažijem. Ale preferujem skôr make-up, kde môžem zvýrazniť kontúry pleti, jemnú linku a výraznejší rúž.

Máš v oblasti modelingu, alebo v inej pracovnej oblasti vzor, ktorý Ťa inšpiruje?

S: No samozrejme. V oblasti modelingu je to určite Candice Swanepoel. Je to nádherná, energická žena. V pracovnej oblasti ma inšpirujú výsledky mojich kolegýň, ktoré ma ťahajú stále dopredu.

Ako sa Simona vidí o 10 rokov?

S: Ako sa vidím? Určite viem, že nechcem byť priemerná.. Chcem mať vybudovanú svoju kariéru, byť úspešná vo svojej práci a mať pevné zázemie. Mám 21 rokov a už teraz mám toho dosť, čiže sa na to veľmi teším, ako si to budem postupne ďalej budovať. Je to výzva a výzvy mám rada.

Čo by si chcela odkázať mladým dievčatám, ktoré by rady skúsili súťaž krásy, alebo modelingovú kariéru?

S: Aby to určite vyskúšali. Nemajú čo stratiť. Získajú kopu skúseností, zvýšia si sebavedomie, samozrejme si budú viac veriť a spoznajú kopu nových ľudí. Hlavne, aby sa stále držali pri zemi. Potom možno motyka vystrelí :-). Pred pár rokmi by som o sebe nikdy nepovedala, že mňa bude chcieť niekto fotiť. Mne to dalo veľmi veľa, hlavne čo sa týka toho, že som si začala viac veriť, naučila som sa vystupovať, nabrala som cenné skúsenosti a získala nové ponuky.

 

Casting na Miss Carat Tuning 2016 sa uskutoční  5.marca, Hotel Bratislava, od 13:00 – 19:00.

Finále Miss Carat Tuning – 10.jún 2016, CAR AT TUNING PARTY XIII – vstupenky v sieti predpredaj.sk: http://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/5145/car-at-tuning-party-xiii


Zatvoriť